Střípky a vzpomínky na MBPFW

IMG_4739

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. S odstupem několika dní a nabíráním nových sil do další práce je na čase zrekapitulovat prodloužený víkend, který jsem si v Praze užila dosyta.

IMG_4568

Není v mých silách okomentovat všechny přehlídky či doprovodný program, jehož podstatnou část jsem bohužel vůbec nestihla. Reporty z jednotlivých prezentací návrhářů jsme se vám snažili každý den přinášet prostřednictvím Iconiq.cz, stejně tak je možné se na všechny přehlídky znovu podívat v nádherné kvalitě, kterou by nám mohly světové týdny módy závidět.

Press pass musí ladit s doplňky

IMG_0425

Velice kvalitně vytvořená knížka Fashion Guide s prvním plánováním naší práce

IMG_0421

Ještě ve čtvrtek, poslední teplé jídlo na dlouhou dobu

IMG_0426

Press lounge s příjemnou atmosférou, vynikajícím zeleným čajem a nejpohodlnějšími polštářky

IMG_0472

IMG_0473

Nebudu srovnávat či říkat, jak moc se tato akce přiblížila věhlasným týdnům módy. Jde mi především o to, vyzdvihnout skvělou organizaci, různorodost vybraných návrhářů, velice příjemné prostředí a zázemí pro redaktory, které mi přišlo nejednou vhod.

Byly to 4 dny plné inspirace (ráda bych zmínila kolekce Marcel Holubec W., Sophistic by Veronika, Odivi, Petra Ptáčková, Mirka Horká & Gravelli a samozřejmě Jakub Polanka). 4 dny, které se točily kolem módy, známých osobností, setkání s českými bloggerkami, prohozením několika vět s reportéry se zahraničí, fotografy. Bez obědů, zelených čajů namísto večeří a psaní článků do brzkých ranních hodin.

IMG_4779

IMG_4676

petra ptackova

IMG_4796

marcel holubec

IMG_4748

Jakub Polanka

kuba

kuba2

kuba3

Být metr od legendy Jimmyho Choo, poznat zábavnou Nikol Moravcovou, zbytečně nestresovat, přesvědčit se, že všechna vynaložená práce a energie měla význam a přinesla své ovoce. Být ohromena Polankovou kolekcí od začátku až do konce, zklamaná volbou vítěze Start-up, tedy největšího kýče večera, smutná z opuštění celého programu těsně před jeho koncem. Zamyšlená při půlnoční zpáteční cestě zpátky do Brna a přesvědčená o tom, že jsme zvládli pořádný kus práce, který nás zase posune o něco dál. Usínání s vědomím, že jsem zase zpátky „doma“ v normálním životě bez zbytečného lesku, objímání, pusinkování na tvář a přetvářky. Zpátky v menším městě, kde do vás nevráží lidi na ulicích a nehrozí, že by se vám kvůli kostkám zlomil podpatek, tak jako se mi stalo poslední den v Pařížské. Plná dojmů, zážitků a nových zkušeností. Stálo to za to.

Mistr Jimmy Choo

MIL_1591

IMG_4728

Model z vítězné kolekce Markéty Martiškové

IMG_4769

 A část našeho týmu – šéfredaktorka Míša Hošková, Ema Janáčková a moje maličkost 🙂

mix_mbpfw (2)

Přeji vám krásný den!

Monika

Foto: vlastní + starscom.cz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...