Vienna Primark Haul!

IMG_4396

Je legrace vytvářet články během stěhování. Když nehledáte foťák, hledáte nabíječku na počítač nebo věci, které by vlastně měly patřit do plánovaného článku 🙂 Jak už víte, minulý týden jsem se vydala do Vídně, naším cílem byl Primark. V koutku duše jsem doufala, že stihneme projít i historické centrum rakouské metropole, teď už vím, že jsem byla dost bláhová 🙂

Pokud byste si rádi udělali podobný nakupovací výlet, zkusím vám zjednodušit cestu záchytnými body. My jely do Vídně – Praterstern z Brna společností Student Agency, jedna cesta autobusem vychází s kreditovou jízdenkou na 190 Kč a zabere vám necelé dvě hodiny, je tedy lepší si malinko přivstat, abyste se do Vídně nedostali zbytečně pozdě. A hlavně si pro svůj výlet zvolit všední den.

Po příjezdu do cílové stanice hned uvidíte vstup do metra (U2 – Praterstern), kde jde zakoupit jízdenky (na celý den stojí kolem 5-7 eur), vystačíte si i s papírovými bankovkami či kreditní kartou. A teď nastává to nejdůležitější – orientace v metru, ta je ovšem jednodušší, než jsem čekala. Stačí si pouze hlídat konečné stanice, abyste nejeli opačným směrem, nejkratší cesta je: U2 Praterstern -> U4 Schottering -> Spittelau -> U6 Floridsdorf. V konečné zastávce Floridsdorf vyjdete metrem do ulice a stačí hledat autobusové zastávky, které jsou umístěny naproti obchodu Interspar. Zastávka s největším počtem lidi vyhrává a máte vyhráno i vy, jelikož odtud poměrně často jezdí zdarma autobusy do nákupního centra G3 Shopping Resort Gerasdorf, které je vážně obrovské a plné designových kousků.

Na místo určení jsme dorazily kolem jedné hodiny, stihly jsme rychlé občerstvení v Subway a poté nás zajímal pouze Primark, který se nachází na konci levé části budovy. I přesto, že byl všední den (čtvrtek) a lehce po poledni, obchod byl poměrně plný dychtivých slečen po nových kouscích. Při vstupu na vás čeká nákupní taška a nakupovací štace může začít. Obchod je pouze jednopatrový, nabízí z 80% dámské zboží, zbytek tvoří zboží pro pány, děti a také zde najdete bytové doplňky. Oproti londýnskému Primarku je ovšem sortiment poměrně omezený, až mě to samotnou překvapilo.

To ovšem nezabránilo tomu, že jsme zde strávily 4h čistého času! Nejvíce nadšená jsem byla z nabídky kabelek, bižuterie (kterou jsem si paradoxně ale žádnou neodvezla) a také basic věcí, které se nikdy neztratí. Fronty na kabinky či u pokladem jsou sice dlouhé, ale vše hodně rychle odsejpá, takže se nemusíte bát, víc než půl hodiny to určitě nezabere. Do kabinky si navíc můžete vzít oblečení, kolik unesete. Já šla především po praktických věcech – černé tašce, kožených rukavicích, novém deštníku, tílkách, papučích do nového bytu i věšácích na doplňky. Velikosti byly místy už opravdu dost přebrané a jedny šaty mám bohužel o číslo větší (protože se mi přece tolik líbily). Nikdo mi nevěřil, že jsme nestihly žádný jiný obchod. Nestihly, dali jsme přednost lehké večeři a poté se stejnou cestou vrátily zpět, abychom mohly zamávat ruskému kolu, které nás zdravilo z areálu Prater. Takže auf Wiedersehen!

Málem bych zapomněla na úlovky:

Černá kabelka se zlatými sponami, 14 eur

IMG_4403

 

Připomíná mi luxusní Hamilton Large Tote by Michael Kors:

mk

 

Kožené rukavice 8 eur, Deštník s puntíky 5 eur, Peněženka 8 eur

IMG_4427

 

Čepice do sprchy 2 eur, Vycpávka na objemný drdol 2,5 eur

IMG_4418

 

Věšák na doplňky (šátky, pásky, náhrdelníky,…) 2 eur

IMG_4416

 

Bačkůrky 4 eur, Tenisky 3 eur

IMG_4422

 

Svetr 6 eur, Vzdušná tílka 2 eur

IMG_4431

Těch věcí muselo být ještě mnohem více, jinak by můj účet nedosahoval skoro půl metru 😀 zapomněla jsem vám třeba vyfotit šaty – ty kvalitnější pořídíte kolem 15 eur, levně se taky dají sehnat podzimní boty a bižuterie. K dostání je i kosmetika – na mě ovšem nezapůsobila, a spousta potřebných věcí na podzim a zimu – kruhové šály, čepice či rukavice za dobrou cenu, takže by mohly být ideálním dárkem k Vánocům. V nabídce jsou kvalitní i méně kvalitní věci, je potřeba se sortimentem tak trochu probrat a zvážit, jestli má smysl/cenu do daného předmětu investovat či nikoli. V případě částky do 6 eur asi nemá vůbec smysl dlouho přemýšlet. Pokud plánujete cestu, zaměřte se na bytové doplňky – prostěradla, povlečení, polštáře či nádherné závěsy zde určitě pořídíte s velkou slevou.

♥♥♥

Přeji vám krásné úterý!

Monika

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

One thought on “Vienna Primark Haul!

  1. Parádní článek, díky za něj“ 🙂 chystám se tam teď v pondělí, takže se mi tyhle informace šiknou:) ale zeptám se….kolik jsi tam cca nechala peněz? 😀 já abych věděla kolik tam tak utratit 😀

Comments are closed.