Přehled kolekcí Couture Spring 2015

Giambattista Valli

Během minulého týdne okouzlilo kouzelnou Paříž bezmála třicet kolekcí, které reprezentují modely pro sezónu jaro 2015. Haute couture neboli vysoká krejčovina je jedinečnou záležitostí pouze několika módních domů. Nejen, že k výrobě musíte mít poměrně slušnou částku peněz, stejně tak pod vámi musí pracovat víc než pár talentovaných jedinců, kteří se nebojí práce ve dve i v noci čítající několik hodin, dní či týdnů.

S provokativní a neskutečně svůdnou kolekcí haute couture upozorňující na všechny ženské křivky se pro tentokrát vytasila Donatella Versace. Své krasavice v čele s Evou Herzigovou nebo o něco mladší Joudan Dunn oblékla do příléhavých šatů černé, červené, modré a bílé barvy, které byly zdobeny různě vedenými průstřihy po celé své délce.

atelier-versace-0451

Na rozpačitou kolekci Dior nebo rozkvetlou zahradu pod vedením Karla Lagerfelda jsem upozorňovala už v minulém týdnu. Prostor tedy dáme například průsvitným zdobeným róbám vhodných na červený koberec i do skříně každé princezny značky Elie Saab.

elie-saab471

Další zajímavě podaná kolekce dorazila se jménem Giambattista Valli. Je zaměřena především na romantické detaily v podobě volánků, mašliček, našitých květů nebo krásných sukní vyrobených z peří.

g-valli0231

Modely hodné lednových královen představila značka Ralph & Russo, která svoji jarní kolekci pojala především v bílé barvě doplněné o 3D modely květů nebo precizní krajku.

ralph-russo16

Bílá vynikala také v kolekci Zuhair Murad. Precizne zdobené průsvitné modely postupně přecházely ve světle modré či žluté a mnohem kratší variace zdobené flitry. Kolekci ovšem jednoznačně ovládly dlouhé róby v jemné pastelové paletě, kterým nechyběl ani dominantní pásek z diamantů.

zuhair-murad-014

Foto: WWD

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...