Pořad Modeschau rádia Wave

modeschau-video-selection-1

Není to tak dávno, co jsem vám psala ohledně nového pořadu Rádia R s názvem Letem blogosvětem, který lehce zabýhá do oblasti módy.

S větším přehledem ji ovšem mapuje pořad rádia Wave s názvem Modeschau, který připravuje a moderuje Veronika Ruppert ve spolupráci s Emou Janáčkovou. Modeschau se ale zaměřuje především na módu českou, na průmysl, řemeslo a jeho tradici.

Nově běží každé úterý od 19:00 a v repríze jej můžete sledovat každý čtvrtek v pět ráno. Nespornou výhodou je, že všechny pořady se ukládají do archivu a tak se můžete zpětně podívat například na díl z minulého týdne, ve kterém se hovořilo o historii sandálů i knoflících, jež se vyrábí ve Studené.

Ale je toho mnohem více, od rozhovorů s návrháři, reportáže z výroben až po okolnosti, jež vedly (bohužel) ke zrušení jarního týdne módy, který se měl konat na konci března.

Rozhodně si přehrajte díl, který byl odvysílán na konci minulého roku a Veronika v něm brilantně rekapituluje nejdůležitější módní události loňského roku. Stejně tak se věnuje nově založených galeriím, platformám, kamenným prodejnám i projektům. Zmiňuje nadějné začínající návrháře i úspěchy českých značek.

Foto: rozhlas.cz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...