Louis Vuitton v Brně?

Včera se mi dostalo do rukou březnové vydání časopisu Forbes, ve kterém je mimo jiné rozhovor s výkonným víceprezidentem firmy Louis Vuitton. Jean-Marc Gallot poskytl rozhovor na téma úspěšných výsledků, co se týče působnosti značky v Evropě, ale i v dalších zemích. Celý rozhovor na mne působí velmi dobře a pozitivně a hlavně má hlavu a patu, což se v dnešní době cení. Překvapilo mě, že jsou v český trh vkládány opravdu velké naděje (hlavně do Prahy, která svojí vhodnou polohou mezi Paříží a Moskvou, zajišťuje rozmach značky do dalších zemí) a proto v několika následujících měsících můžeme očekávat přírůstek buď dalších LV prostor (ve hře je rozšíření stávajího obchodu LV v Pařížské v Praze, nový obchod v Praze, ale hovoří se i o dalších městech jako je Brno nebo Karlovy Vary).

Jean-Marc také popovídal na téma padělky, které doslova zaplavily celý svět. Tvrdí, že je potřeba mít na paměti, že originální výrobky Louis Vuitton si můžeme koupit pouze v butiku LV, nikde jinde, a to je zásada, která prostě platí (čímž vlastně proti padělkům bojují). Líbí se mi pasáž, kde uvádí, že „…koupit si padělek, to neznamená jenom mít nehezký šunt s falešným logem z mizerného materiálu, který dělá ostudu na sto honů. Koupí padělku vlastně podporujete organizovaný zločin, financujete dealery, obchodníky se zbraněmi. Bez nadsázky. Ty tašky často šijí dětští otroci. Pokud si koupíte padělek, myslete na to, že ho možná šilo poloslepé předškolní dítě, živé z jedné hrsti rýže denně.“

V brzké budoucnosti plánuje LV expanzi do Číny, jejíž kupní síla rok od roku roste. Zajímavou také vnímají Jižní Ameriku (především Brazílii). Tento koncept rovnováhy mi přijde sympatický a evidentně se mu daří.

Jean-Marc Gallot (47) jako vystudovaný ekonom  vstoupil do koncernu Louis Vuitton v roce 2003 coby šéf jeho severoamerické divize, předtím stejnou pozici v USA tři roky zastával v módní firmě Salvatore Ferragamo. V roce 2006 byl Jean-Marc Gallot jmenován celoevropským prezidentem Louis Vuitton, tento region má v dikci dodnes. 15. září 2011 však v rámci koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy ještě povýšil, zastává pozici Executive Vice President Louis Vuitton. S manželkou Valérií má čtyři děti, tři syny a dceru.

Zdroj: Forbes

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...