LaFormela SS/FW 2014

A0022039-Edit

Během loňského brněnského MóDění jsem se vůbec poprvé setkala „naživo“ s talentovaným návrhářským triem LaFormela, a už tenkrát mě rozhodně oslovilo.

Autorské trio Miroslava Kohutiarova, Katarína Ravasová & Antonín Soukup svůj label založili před rokem 2010, kdy představili první kolekci na veletrhu Styl&Kabo v Brně. V roce 2011 byla jejich průlomová kolekce Raven zařazena do kurátorského výběru v rámci projektu Shooting Fahsion Stars. S následující letní kolekcí se rovnou z Prague Fahsion Weekend 2012 jako hosté přesunuli na Mercedes-Benz Malaysia Fashion Week. 

Právě tento brand přichází s novou kolekcí reflektující venkov, která pokrývá všechna období roku 2014, charakterizují ji čisté linie, ženskost i něžná lehkost a obsahuje kabáty, topy, kožené rukavice, tajemné kloboučky z gumové sítě i večerní šaty. Je to vůbec první kolekce, která se dočkala krejčovského zpracování a bude dostupná širšímu spektru zákaznic.

“Chtěli bychom nabídnout doslovně ready to wear oděvy, které jsou funkční 
a hlavně praktické pro každodenní nošení. Nás samotné na začátku zajímalo, jak tuto úlohu rozpracujeme a uchopíme hru s jednoduchostí a užitečností oděvu,” upřesňuje jeden z návrhářů Antonín Soukup. “Kvůli praktičnosti jsme se vzdali zbytečných ozdob či komplikovanějších střihových variací, aby se do oděvu mohla obléct každá zákaznice,” dodává.

Na níže uvedených fotografiích si můžete prohlédnout jednotlivé modely, kterým vévodí přírodní hedvábí a elegantní propracování. Mým absolutním favoritem jsou lososové večerní šaty s otevřenými zády.

A0022417-Edit

A0022500-Edit

A0022612-Edit

bila sukne 4800 CZK

rukavice 4900 CZK

modry top 3500 CZK

vecerni lososove saty 9900 CZKFoto: Mojmír Bureš

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 thoughts on “LaFormela SS/FW 2014

  1. Z.

    Moc se mi to libi. Jeste vic se mi libi podpora malych umelcu a navrharu (kteri za to stoji, jakoze tyhle veci za to stoji), spis nez bezbreha propagace retezcu, ktere to vlastne ani nepotrebuji.:)

Comments are closed.