Kdo u nás (dobře) píše o módě a stylu

I v České republice existuje několik fajn serverů věnujících se módě a stylu, které podle mého názoru stojí za to občas sledovat a prohlédnout. Není jich mnoho, ale o to víc si jich cením a myslím, že svoji práci dělají lidé kolem dobře a snaží se být aktuální (i když to občas dopadá pouhým překladem americké nebo britské verze časopisu Vogue; ti, kteří neumí anglicky si ale pískají).

Mám ráda weby, které jsou kvalitně graficky upraveny, nehýří všemi barvami a fontem jak z jiné planety. Holt jsem ještě ze staré školy a jedu heslo v jednoduchosti je krása 🙂 Potom je pro mě důležitá aktuálnost. Nestojím moc o to vědět, jak probíhala loňská přehlídka nebo proč se kdysi tenkrát stalo to a ono. Kvalitní weby by měly mít spoustu pisálků zaujatých v daném oboru a dalších chapadýlek, aby byl web co možná nejobjektivnější. Jo a taky nemám moc ráda reklamu, když už to musí být, tak prosím ne přes čtvrtinu stránky. Ráda mám také ty, které se snaží zajišťovat informace pouze o domácí půdě, to mi přijde takové pěkné a vlastenecké, v dnešní době možná i cenné. Nelíbí se mi záporná neopodstatněná kritika. Nadávat dneska umí skoro každý, ale už málokdo umí říct důvody, které ho k takovému chování vlatně vedly a jak by to mělo/mohlo vypadat podle lépe – podle něj. A proč, bojíme se snad vyjádřit svůj názor? Možná.

Kdybych měla vybrat jeden server, který pro mě splňuje moje kritéria, byl by to rozhodně http://www.invogue.cz/. Je to vzhledem jednoduchý a zajímavý online magazín, který je aktuální a oplývá nápaditými články. Najdete tu informace nejen o módě, ale i o kosmetice, designu, nákupech a dalším. Vede ho Petr Jansa, a i když je možná určen primárně pro pánskou část populace, jsem jeho pravidelnou a věrnou návštěvnicí. Dalším z povedených je http://www.designmagazin.cz/, jehož součástí je i e-shop s designovými kousky. Je spíše zaměřen celkově na design – na své si tu přijdou fanoušci architektury a bytových interiérů, techniky či médií a v neposlední řadě i my – fanoušci módy. Příspěvky tu nepřibývají závratným tempem, ale vždy mají hlavu a patu, jsou originální a já si je ráda přečtu. Chlubí se (v dobrém slova smyslu) více než 100 tisíci návštěvníky za měsíc. Rozhodně jej mohu doporučit. Zajímavé články se objevují také na http://www.worn.cz/ nebo http://www.topzine.cz/. Za zmínku také stojí stránka http://www.luxurymag.cz/. Přispívají každý den, najdete tu mnoho odkazů na různé zajímavé internetové stránky věnující se designu, e-shopy s oblečením, blogy a další. Takový nějaký komplex všeho naleznete zde: http://www.moda.cz/, já jejich stránky sice moc nenavštěvuji, ale občas najdete hodně zajímavé příspěvky či tipy na nákupy.

Nejspíš bych už tuto krasojízdu zakončila a ráda se zeptala vás, kam chodíte za inspirativními články, na které weby jsem zapomněla, které mi můžete doporučit?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...