Jedna o ženských křivkách, aneb zamyšlení…

Body Shapes Sketch for blog

 

Při nedávném tvoření článku Okouzlující v každé velikosti (který si můžete přečíst ZDE na Iconiqu), jsem psala několik informací o nejznámějších bloggerkách, které prorazily díky své postavě. Ta ovšem není ani hubená, ani tak akorát, ale spíše se přiklání k druhé straně mince. Jednotlivé dívky a ženy jsou úspěšné nejen pro to, že oplývají kypřejšími tvary, ale co je důležité – za svoji postavu se nestydí, mají docela vysoké sebevědomí. Usuzuji z toho, že člověk s nízkou sebedůvěrou by se nejspíš nemohl každý den prezentovat na svém blogu před zraky mnoha stovek fanoušků, občas i v odvážnějších modelech nebo dokonce v plavkách.

První myšlenka co se mi honí hlavou je – že jim neskutečně fandím! Druhá – mohou být pro mnohé slečny (v podstatě obrovský vzorek mladých žen) obrovskou inspirací a posunout tak (vyumělkované) hranice ve vnímání ženské krásy 21. století. Přiznejme si to, ani mě samotnou nebaví pořád dokola sledovat vyhublé modelky producírující se po mole. Krásné (ve photoshopu) upravené obálky časopisů. V obchodech mít problém sehnat kvalitní kalhoty pro postavy se širšími boky a úzkým pasem. A v posledním kole přicházejí na řadu již zmiňované bloggerky. Poslední dobou si všímám toho, že se o nich všude mluví jako o inspiraci. Ideální společník, pokud nevíte co na sebe do práce, na párty, na svatební hostinu. Ale k čemu vám je inspirace, která obléká svršky maximálně do velikosti 36, když ve vašem šatníku převládá spíš čtyřicítka a čtyřicetdvojka.

Tímto článkem vyhlašuji boj za ženské křivky, plné tvary, slovanskou postavu, dosaďte si sami. Postupně se budu snažit prozkoumat mnohem více toto ošemetné téma módního průmyslu posledních několika let. Budu ráda, když se podělíte o své názory, problémy při nakupování. A také mi prosím nezapomeňte dát tip na blogy (české i zahraniční) podobných odvážných žen, které módě rozumí, umí to ukázat a nebojí se reakcí druhých lidí (plánuji o nich dělat články a třeba i rozhovory, když by byl zájem z publika :-).

Musím ale zároveň připomenout, že všechno by mělo být s mírou. Tak jako si můžete denně dát v úplném klídku pár čtverečků čokolády, tak byste měli přesně vědět, kde existuje jistá hranice kypřejší ženské postavy a obezity, kterou tu žádným způsobem nechci podporovat (je to úplně jiné téma na dlouhá povídání) nebo se jí zastávat. Takovýto blogový exibicionismus neuznávám, ale víte jak to je – sto lidí, sto chutí.

Hezké úterý vám všem!

Foto: http://msdianekennedy.wordpress.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...