Návod: Dutch braid

Včera jsem se na blogu Plum rozplývala nad účesem vytvořeným pomocí pletených copů do čelenky a zbytku vlnitých vlasů. I přesto, že nemám zdaleka tak dlouhé vlasy jako Karol (i když ještě před měsícem jsem je mívala), ani jako vzor k tomuto účesu Selena Gomez, rozhodla jsem se s tím nějak poprat 🙂

Je dobré mít vlasy dlouhé alespoň po ramena (čím kratší, tím delší souboj) a ne moc sestříhané, pak vlasy různě z copu trčí. Nepoužila jsem žádný stylingový přípravek.

1) Začneme rozdělením vlasů na pěšinku – je jedno jestli ji uděláte uprostřed či na straně (já ji mám na straně).
2) V horní části si oddělíte tři prameny vlasů, které postupně směrem ke straně a dolů zapletete obdobně jako u francouzského copu, prameny ovšem nebudete překládat nahoře, ale jakoby pod sebe a vždy k nim přiberete další vlásky (na youtube najdete spoustu videí pod výrazem dutch braid tutorial).
3) Prameny se snažte hodně utahovat.
4) Jakmile se dostaneme k týlu hlavy, všechny vlasy včetně copu stáhněte do ohonu. Já navíc připadala stříbrný hair cuff.
5) Poslední krok spočívá v lehkém povolování pramenů v copu – od shora až po culík postupně lehce vytahujte jednotlivé části copu, aby vznikl trošku neupravený efekt. Kdo má rád preciznost, nemusí už s copem dělat nic.
6) Můžete lehce přestříknout lakem a voilá, za pět minut nemáte co na práci 🙂
 

Budu ráda když mi pošlete ukázky svých dutch braids či nápady na další neokoukané vlasové rošády.

Přeji hezký zbytek dne!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...